2. Hürpedal Bisiklet Festivali

2. Hürpedal Bisiklet Festivali

2. Hürpedal Bisiklet Festivali

Hürpedal Bisiklet Topluluğu tarafından gerçekleştirilen ve 11-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 2.Hürpedal Bisiklet Festivali’ne de bisiklet sever bisiklet firması olarak destek veriyoruz.

 

Yazımızı yazdığımız an itibari ile festivalin 2. Günündeyiz, dün ve bu gün ile ilgili arkadaşlarımızın paylaştığı fotoğraflar ve festival sitesinde derlediğimiz bilgiler şu şekildedir;


1.GÜN SARIGERME – YUVARLAKÇAY ROTASI
12 Mayıs cuma günü saat 07.30’da kamp alanından topluca hareket eden 262 kişilik festival katılımcıları 22 Km sonra Ortaca merkezde Kültür Parkana varmıştır. Bu etapta sürüşün büyük bır kısmı sıcak asfalt üzerinde yapılmıştır. Kültür parkta kahvaltı yapan ekip daha sonra saat 10.00’da Yuvarlakçay’a doğru hareket etmiştir. Bu etapta Ortaca – Yuvarlakçay arası 20 km mesafe katedilmiştir. Saat 13.00 itibari ile Indos Garden Restauranta ulaşan ekip öğlen yemeği molası vererek akabinde 14.30’da kamp alanına dönüş yapmıştır. Gidiş dönüş 90 km yi bulan parkurda dönüşte tırmanışsız bol inişi bir yolu takip etmiştir.

Tüm festival boyunca olacağı gibi yol boyunca yönlendirmeleri organizasyon görevlileri ve motorize ekipler yapamıştır.

Parkur ile ilgili strava linki aşağıda verilmiştir.

https://www.strava.com/routes/8122191

 

2.GÜN SARIGERME-DALYAN-EKİNCİK KOYU

13 Mayıs cumartesi günü saat 08.00’de kamp alanında kahvaltı edilmiş ve akabinde saat 09.00’da harekete ğeçilmiştir. Saat 11.00’de Dalyan merkeze varan grup bisikletlerini belediye düğün salonuna kilitleyip, Kaunos parkta çay molası vermiştir. Saat 12.00’de Fethiye Domino’s pizza sponsorluğunda pizzaları ile buluşacak olan alıp, Ekincik koyuna gitmek üzere teknelere binirek yolculuğa devam edecektir.

Mavi yengeçlerin ve carette carette’ların sığınağı Dalyan deltasında tur yapmayı da planlarına eklemeyi unutmamıştır. Doğa harikası Dalyan deltasının nefes kesici panoramasını; dev bir labirenti içindeymişsiniz yada yukardan bakıldığında dünya haritası üzerindeymişsiniz hissi veren sazlıkların büyüsünü yaşamadan, doğayla iç içe olmak nedir sorusuna yanıt vermeyin yorumunu yapan tur düzenleyicilerimize katılmamak elde değil.  Tekne turu 1.5 saat sürecek şekilde planlamıştır. Bu yazıyı yazdığımız anda henüz bu faaliyetler gerçekleşmediği için fotoğraflar daha sonra ekleyeceğiz.

 

Ekincik koyunda 1 saatlik yüzme ve serbest zaman molasından sonra dönüşe geçecek olan kafile saat 16.00’da Dalyan’a varmayı planlamaktadır. Ana yoldan kamp alanına dönüş, dönüşte tırmanış olmadığı müjdesi yorgun sürücülere verilmiştir.
Turumuzdan gelen yeni bilgiler yazımıza eklenmeye devam edecektir.

No Comments

Post A Comment